0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 6     ***     Toplam Konu: 1989     ***     Toplam Mesaj: 41468

Forum Anasayfa » RAVDA ÇOCUK » AVRUPA BİRLİĞİ

önceki konu   diğer konu
47 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfalar (1): (1)
Gönderen
AVRUPA BİRLİĞİ
182 Mesaj -
SPIDER-MAN üyenin alternatif Ego
ARKADAŞLAR SİZ AVRUPA BİRLİĞİNE GİRMEK İSTİYOR MUSUNUZ? BEN FİKRİMİ AÇIKLIYIM. İSTEMİYORUM.

Gönderen: 02.11.2006 - 16:12
Bu Mesaji Bildir   SPIDER-MAN üyenin diger mesajlarini ara SPIDER-MAN üyenin Profiline bak SPIDER-MAN üyeye özel mesaj gönder SPIDER-MAN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~*~Kübra~*~ su an offline ~*~Kübra~*~  
1486 Mesaj -
~*~Kübra~*~ üyenin alternatif Ego
Ben coktan girdim avrupa birligine cünki almanyadayimlachend lachend lachend ama türkiyenin girmesini istemiom bende
Gönderen: 02.11.2006 - 19:54
Bu Mesaji Bildir   ~*~Kübra~*~ üyenin diger mesajlarini ara ~*~Kübra~*~ üyenin Profiline bak ~*~Kübra~*~ üyeye özel mesaj gönder ~*~Kübra~*~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
xXYaSoCXx su an offline xXYaSoCXx  
RE:
2947 Mesaj -
xXYaSoCXx üyenin alternatif Ego
Alıntı
Orijinali ~*~Kübra~*~

Ben coktan girdim avrupa birligine cünki almanyadayimlachend lachend lachend ama türkiyenin girmesini istemiom bende

Gönderen: 02.11.2006 - 19:55
Bu Mesaji Bildir   xXYaSoCXx üyenin diger mesajlarini ara xXYaSoCXx üyenin Profiline bak xXYaSoCXx üyeye özel mesaj gönder xXYaSoCXx üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gül Kurusu su an offline Gül Kurusu  
180 Mesaj -
Gül Kurusu üyenin alternatif Ego
bende istemiyorum
çünkü hep ab nin etkisi altında yaşıyacğız
Gönderen: 05.11.2006 - 10:21
Bu Mesaji Bildir   Gül Kurusu üyenin diger mesajlarini ara Gül Kurusu üyenin Profiline bak Gül Kurusu üyeye özel mesaj gönder Gül Kurusu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Güverc!n su an offline Güverc!n  
Moderator
1910 Mesaj -
Güverc!n üyenin alternatif Ego
evet bende istemiyorum
Gönderen: 05.11.2006 - 10:24
Bu Mesaji Bildir   Güverc!n üyenin diger mesajlarini ara Güverc!n üyenin Profiline bak Güverc!n üyeye özel mesaj gönder Güverc!n üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
 Deniz Yildizi su an offline Deniz Yildizi  
Konu icon   
1107 Mesaj -
 Deniz Yildizi üyenin alternatif Ego
ben bilmiyorum
Gönderen: 05.11.2006 - 14:34
Bu Mesaji Bildir    Deniz Yildizi üyenin diger mesajlarini ara  Deniz Yildizi üyenin Profiline bak  Deniz Yildizi üyeye özel mesaj gönder  Deniz Yildizi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
cennet gülü su an offline cennet gülü  
RE:
1247 Mesaj -
cennet gülü üyenin alternatif Ego
Alıntı
Orijinali Deniz Yildizi

ben bilmiyorum

Ben de bilmiyorum...unglücklich unglücklich
Gönderen: 05.11.2006 - 15:01
Bu Mesaji Bildir   cennet gülü üyenin diger mesajlarini ara cennet gülü üyenin Profiline bak cennet gülü üyeye özel mesaj gönder cennet gülü üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
senanur96 su an offline senanur96  
Konu icon   
51 Mesaj -
ben de bilmiyommheulend heulend heulend

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son senanur96 tarafından, 14.11.2006 - 16:13 tarihinde.
Gönderen: 14.11.2006 - 16:13
Bu Mesaji Bildir   senanur96 üyenin diger mesajlarini ara senanur96 üyenin Profiline bak senanur96 üyeye özel mesaj gönder senanur96 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
cansu su an offline cansu  
298 Mesaj -
cansu üyenin alternatif Ego
kararsızım.
Gönderen: 14.11.2006 - 16:26
Bu Mesaji Bildir   cansu üyenin diger mesajlarini ara cansu üyenin Profiline bak cansu üyeye özel mesaj gönder cansu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
azra su an offline azra  
907 Mesaj -
azra üyenin alternatif Ego
BEN GİRMEK İSTEMİYORUM.....
AB GİRERSEK HAKLARIMIZ AYAKLAR ALTINA ALINIR.BAĞIMSIZ OLAMAYIZ.HEM DE AB'YE GİRİNCE ELİMİZE BİRŞEY GEÇMEZ.DURALIM YERİMİZDE.DEĞİL Mİ
AYRICA GÜL KURUSUNA KATILIYORUM...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son azra tarafından, 15.11.2006 - 14:18 tarihinde.
Gönderen: 15.11.2006 - 14:17
Bu Mesaji Bildir   azra üyenin diger mesajlarini ara azra üyenin Profiline bak azra üyeye özel mesaj gönder azra üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rabiax su an offline rabiax  
1886 Mesaj -
rabiax üyenin alternatif Ego
bende istemiyorum haklısın azraglücklich
Gönderen: 15.11.2006 - 20:45
Bu Mesaji Bildir   rabiax üyenin diger mesajlarini ara rabiax üyenin Profiline bak rabiax üyeye özel mesaj gönder rabiax üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~aY~ su an offline ~aY~  
1466 Mesaj -
~aY~ üyenin alternatif Ego
Selamun Aleyküm...
Ben girmek istemiyorum ama girmek
isteyenler var...
Biz cocuklar olmasakta büyüklerde vardır
mutlaka yani...
Ayriyetten AB'ye girdigimiz zaman onlara
ayak uydurmamız gerekecek...
Onların istediklerini onların kurallarına
uyacagız hangi TÜRK insanı bunu
kabullenebilir anlamıyorum...
Biz onlara uyacagımıza onlar bize uysun...
İslam'a dogru bizim gibi yönelsinler...
Selam Ve Dua İle...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son ~aY~ tarafından, 18.11.2006 - 17:42 tarihinde.
Gönderen: 16.11.2006 - 12:51
Bu Mesaji Bildir   ~aY~ üyenin diger mesajlarini ara ~aY~ üyenin Profiline bak ~aY~ üyeye özel mesaj gönder ~aY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
azra su an offline azra  
RE:
907 Mesaj -
azra üyenin alternatif Ego
Alıntı
Orijinali rabiax

bende istemiyorum haklısın azraglücklich

HAK VERDİĞİN İÇİN TŞK.CNM........verwirrt verwirrt

BU ARADA ~aY~ ÇOK GÜZEL SÖYLEMİŞSİN.TEBRİK
Gönderen: 17.11.2006 - 13:15
Bu Mesaji Bildir   azra üyenin diger mesajlarini ara azra üyenin Profiline bak azra üyeye özel mesaj gönder azra üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1247 Mesaj -
Karar verdim.Hepinize katılıyorum.~aY~ çook haklısın.Biz onları örnek alacağımıza onlar bizi örnek alsınlar ama değil mi?Biz onların kurallarına uyarsak ABD'li oluruz.Onlar bizim kurallarımıza uysunlar ve müslüman olsunlar.

Dünyada herkes müslüman olsa ne kadar güzel olur

Selam ve Dua ile

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son cennet gülü tarafından, 17.11.2006 - 13:30 tarihinde.
Gönderen: 17.11.2006 - 13:29
Bu Mesaji Bildir   cennet gülü üyenin diger mesajlarini ara cennet gülü üyenin Profiline bak cennet gülü üyeye özel mesaj gönder cennet gülü üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~aY~ su an offline ~aY~  
1466 Mesaj -
Saolun canlarım
Ama dünyadaki herkez müslüman olursa herkez
dogru olursa AllAh'ın koydugu sınavın
anlamı kalırmı?

Gönderen: 18.11.2006 - 13:04
Bu Mesaji Bildir   ~aY~ üyenin diger mesajlarini ara ~aY~ üyenin Profiline bak ~aY~ üyeye özel mesaj gönder ~aY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
senanur96 su an offline senanur96  
51 Mesaj -
arkadaslar eger girersek zaten halkımızda din denen bisi kalmamış onlara özenecegiz devlet başı kapalı çalıştırmıyor bi de o zaman düşünün... bağımsız olamayız kiii

İSTEMİYORUMMMMMMMMMMMMMMMM

NO-NINE-YOOOOOOOOOOK OLMAZZZZZZZZZZZ
Gönderen: 18.11.2006 - 13:22
Bu Mesaji Bildir   senanur96 üyenin diger mesajlarini ara senanur96 üyenin Profiline bak senanur96 üyeye özel mesaj gönder senanur96 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~aY~ su an offline ~aY~  
1466 Mesaj -
Ama senanurcum bu malesef bize degil
büyüklerimize ve devlete baglı...
hinterhältig hinterhältig hinterhältig
Gönderen: 18.11.2006 - 16:53
1247 Mesaj -

AVRUPA BİRLİĞİNE GİRMEK İSTEMİYORUMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

Oh içim rahatladı yawwwärgerlich ärgerlich ärgerlich ärgerlich hinterhältig hinterhältig hinterhältig

Bizim devletimiz Avrupa Birliğine girmek için can atıyor.Ne olacak ki sanki Avrupa Birliğine girsek.Tövbe tövbe.Akşam akşam yine sinirlerim bozuldu...ärgerlich ärgerlich ärgerlich ärgerlich ärgerlich ärgerlich unglücklich unglücklich hinterhältig hinterhältig hinterhältig hinterhältig hinterhältig

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son cennet gülü tarafından, 18.11.2006 - 17:04 tarihinde.
Gönderen: 18.11.2006 - 17:03
~aY~ su an offline ~aY~  
1466 Mesaj -
Selamun Aleyküm...
Cennet Gülü dur bakalım sonu insallah hayıra gider...
Herseyi zamana ve AllAh'a (c.c) bırakalım...
İslama dine inananlar mutlaka buna karsı cıkacaktır...
Ve kimin dine inanıp inanmadıgını kimin dostumuz oldugunuda anlayacagız...
Buda güzel bir yöntem ama sonu hayır olmaya bilir..
Ve bunu anladıgımız zaman gec olabilir...
İnsanlar hic gecmis zamanlarını bilmiyorlarmı ya...
Savasları ölen insanları mehmetcikleri...
Ve AB'nin yaptıklarını...
Anlıyamıyorum...
Ve bunu bilenler hala AB AB diye tutturmus...
Ne var AB'de anlamıyorum ya...
Daha fazla özgürlükmü var hayır...
İslam din'mi var hayır...
Bizim özgürlügümüz onlardan daha iyi...
İslama inan insanlarımız cok...
Ve bu böyle devam eder insallah...
Bizim ülkemiz kandırılıyor arkadaslar!!!
Bunu bizlerin engellemesi lazım...
ABD kandırıyor parcalıyor milletimizi...
Ve bundan yararlanmak icin uygun bir zaman arıyor...
Ve bizim birlikte olacagımıza...
Birbirimize düsman oluyoruz...
Vatanın milletin bölünmesine izin veriyoruz...
Buna dur dememiz gerekir artık...
Size bir örnek vermek istiyorum;
İki kardes her zaman kavga ederler birbirlerine küserlermis...
Bunu gören baba ikisinin elin topluca ince ince cubuklar vermis...
Demiski:
Kırın bakıyım bunları...
İkiside o kadar ugrasmasına ragmen kıramamıslar...
Ve baba sonra cubukları tek tek vermis...
Ve yine kırın demis...
Bu sefer cocuklar rahatlıkla kırmıslar...
Demiski baba:
Eger ayrı olursanız sizi bu cubuklar gibi kolayca kırarlar egerki bütün olursanız sizi asla parcalayamazlar demis...

Umarım ne demek istedigimi anlamıssınızdır...
Selam Ve Dua İle...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son ~aY~ tarafından, 18.11.2006 - 17:43 tarihinde.
Gönderen: 18.11.2006 - 17:18
298 Mesaj -
arkadaşlar hem ab ye girersek sovunmasız oluruz.nasıl mı_? işte böyle

arkadaşlar bedelli askerlik kalkıyormuş galiba o yüzden galiba fakirler askere gidemiyecek.sadece parası olanlar askere gidecekmiş.galiba.

HEM BİZ NİYE ABD'YE GİRMEYE ÇALIŞIYORUZKİ!!!

BİZDE ÇOK ÇALIŞALIM BU SEFERDE ONLAR BİZE GİRMEYE ÇALIŞSINLAR!!!!

DİMİ_?
Gönderen: 18.11.2006 - 20:17
Bu Mesaji Bildir   cansu üyenin diger mesajlarini ara cansu üyenin Profiline bak cansu üyeye özel mesaj gönder cansu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
298 Mesaj -
HEM ONLARIN ESKİDEN BİZE YAPTIKLARINI DÜŞÜNÜRSEK OHOOO!!!!

BİZ DAHA ÇOK ÇALIŞLALIM ONLAR BİZE GİRSİN!!!

BİZİM TÜRK MİLLETİMİZ ESKİLERİ NE ÇOBUK UNUTUVERMİŞLER DİMİ!!!
Gönderen: 18.11.2006 - 20:18
1247 Mesaj -
Çoook haklısın Cansu kardeş.Seni ve diğer arkadaşlarımı sonuna kadar destekliyorum...glücklich

Hep beraber olalım AB'yi yeneliiiiiiiimmmmmmmmmm

AB'de bekle bizi gelkiyoruz.Yeneceğiz seni.Savaştık AB'yi yendik.Ama şimdi onlara kendimiz bile bile gidip teslim oluyoruz.Ne olur kimse AB'ye girmek istemesin ve yenelim o AB'yi.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son cennet gülü tarafından, 18.11.2006 - 20:30 tarihinde.
Gönderen: 18.11.2006 - 20:29
1247 Mesaj -
Cansucuğum.Onlar hala bize neler neler yapıyorlar.Televizyonlarda görmüyor musunuz?Mümin kardeşlerimizin halini görmüyor musunuz?Filistin'i görmüyor muyuz?AB'ye girersek bizede aynı işkence yapılacakunglücklich unglücklich heulend unglücklich
Gönderen: 18.11.2006 - 20:45
LaLL su an offline LaLL  
535 Mesaj -
LaLL üyenin alternatif Ego
arkadaslar ben senanur96 biliyosunuz dimiverwirrt verwirrt verwirrt verwirrt verwirrt
Gönderen: 20.11.2006 - 20:19
Bu Mesaji Bildir   LaLL üyenin diger mesajlarini ara LaLL üyenin Profiline bak LaLL üyeye özel mesaj gönder LaLL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~aY~ su an offline ~aY~  
1466 Mesaj -
Biliyorum canım...
Gönderen: 21.11.2006 - 18:19
RE:
298 Mesaj -
Alıntı
Orijinali cennet gülü

Cansucuðum.Onlar hala bize neler neler yapýyorlar.Televizyonlarda görmüyor musunuz?Mümin kardeþlerimizin halini görmüyor musunuz?Filistin'i görmüyor muyuz?AB'ye girersek bizede ayný iþkence yapýlacakunglücklich unglücklich heulend unglücklich

hiç üzülme.biz asla ırak gibi olmayız.çünki bizim askerlierimiz güçlü.çok zor devriliriz.vede türk askerlerinin içinde vatan sevgisi çoksa hiç kimse bize işgence yapamaz.bunu bil.
Gönderen: 28.11.2006 - 17:06
*+*+Mavi Elmas+*+* su an offline *+*+Mavi Elmas+*+*  
Konu icon   
43 Mesaj -
*+*+Mavi Elmas+*+* üyenin alternatif Ego
hakkımızda hayırlı olan neyse o olsun

değil mi?

Gönderen: 10.12.2006 - 15:19
Bu Mesaji Bildir   *+*+Mavi Elmas+*+* üyenin diger mesajlarini ara *+*+Mavi Elmas+*+* üyenin Profiline bak *+*+Mavi Elmas+*+* üyeye özel mesaj gönder *+*+Mavi Elmas+*+* üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Moderator
1910 Mesaj -
Evet haklısın mavi elmasglücklich
Gönderen: 10.12.2006 - 15:24
Bu Mesaji Bildir   Güverc!n üyenin diger mesajlarini ara Güverc!n üyenin Profiline bak Güverc!n üyeye özel mesaj gönder Güverc!n üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~aY~ su an offline ~aY~  
1466 Mesaj -
Evet hakkımızda ne hayırlıysa o olsun...
Ama bizde yorumlarımızı sunalım degilmi...verwirrt
Selam Ve Dua İle...

Gönderen: 10.12.2006 - 15:42
1247 Mesaj -
Evet haklısınız

Selam ve Dua ile...
Gönderen: 10.12.2006 - 15:45
~aY~ su an offline ~aY~  
1466 Mesaj -
Eeee bu konunda suyumu cıktı ne...bäh
Gönderen: 10.12.2006 - 15:58
hayri.durmaz su an offline hayri.durmaz  
67 Mesaj -
hayri.durmaz üyenin alternatif Ego
Hayırlısı ne ise o olsun ama

İSTEMİYORUUUUUUUUUUM
(yanlış anlamayın ama)
Gönderen: 14.12.2006 - 17:00
Bu Mesaji Bildir   hayri.durmaz üyenin diger mesajlarini ara hayri.durmaz üyenin Profiline bak hayri.durmaz üyeye özel mesaj gönder hayri.durmaz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~aY~ su an offline ~aY~  
1466 Mesaj -
Niye yanlıs anşayalımki tr'dekilerden kimse istemiyor degilmi kim cıktıki istiyorum diyen...
Selam ve Dua İle..

Gönderen: 15.12.2006 - 16:13
1247 Mesaj -
Tuğçe'ye katılıyorum
Gönderen: 15.12.2006 - 18:54
Moderator
1910 Mesaj -
Doğru söylüyorsun canımglücklich
Gönderen: 16.12.2006 - 09:42
--_--Akrep--_-- su an offline --_--Akrep--_--  
1938 Mesaj -
--_--Akrep--_-- üyenin alternatif Ego
avrupa birligine girmeyelim
Gönderen: 13.01.2007 - 12:20
Bu Mesaji Bildir   --_--Akrep--_-- üyenin diger mesajlarini ara --_--Akrep--_-- üyenin Profiline bak --_--Akrep--_-- üyeye özel mesaj gönder --_--Akrep--_-- üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~Nisan Yaðmuru~ su an offline ~Nisan Yaðmuru~  
4929 Mesaj -
~Nisan Yaðmuru~ üyenin alternatif Ego
kesinlikle hayır
Gönderen: 13.01.2007 - 12:34
Bu Mesaji Bildir   ~Nisan Yaðmuru~ üyenin diger mesajlarini ara ~Nisan Yaðmuru~ üyenin Profiline bak ~Nisan Yaðmuru~ üyeye özel mesaj gönder ~Nisan Yaðmuru~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1938 Mesaj -
hayır girmeyelim
Gönderen: 14.01.2007 - 07:27
Bu Mesaji Bildir   --_--Akrep--_-- üyenin diger mesajlarini ara --_--Akrep--_-- üyenin Profiline bak --_--Akrep--_-- üyeye özel mesaj gönder --_--Akrep--_-- üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
4929 Mesaj -
ama diyorlar başörtüsü serbest olacakmış
Gönderen: 14.01.2007 - 08:50
Bu Mesaji Bildir   ~Nisan Yaðmuru~ üyenin diger mesajlarini ara ~Nisan Yaðmuru~ üyenin Profiline bak ~Nisan Yaðmuru~ üyeye özel mesaj gönder ~Nisan Yaðmuru~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~aY~ su an offline ~aY~  
1466 Mesaj -
Valla ben onu bilmem o ickili kisilerin arlarına girmek istemiyorum..
Onlarda bizim girmemizi istemez zaten..

Gönderen: 14.01.2007 - 15:40
xXYaSoCXx su an offline xXYaSoCXx  
...
2947 Mesaj -
xXYaSoCXx üyenin alternatif Ego
hayatta olmaz yahuu ..
ya bizim bu almanya cok kötü ya unglücklich cok sarhoslar varrr gecelerii
Gönderen: 14.01.2007 - 16:09
Bu Mesaji Bildir   xXYaSoCXx üyenin diger mesajlarini ara xXYaSoCXx üyenin Profiline bak xXYaSoCXx üyeye özel mesaj gönder xXYaSoCXx üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
meKKe_GüLü su an offline meKKe_GüLü  
RE:
Moderator
1743 Mesaj -
meKKe_GüLü üyenin alternatif Ego
Alıntı
Orijinali ~*~Kübra~*~

Gönderen: 14.01.2007 - 17:28
Bu Mesaji Bildir   meKKe_GüLü üyenin diger mesajlarini ara meKKe_GüLü üyenin Profiline bak meKKe_GüLü üyeye özel mesaj gönder meKKe_GüLü üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
meKKe_GüLü su an offline meKKe_GüLü  
Moderator
1743 Mesaj -
meKKe_GüLü üyenin alternatif Ego
evet bizin bu bina dada sarhos var ama dasincaz ama yine iyi degil cünkü ayni sarhos tasincamizin yakinlarina tasincakunglücklich unglücklich unglücklich sinir ediyor bu sarhos beni hinterhältig ärgerlich hinterhältig ärgerlich
Gönderen: 14.01.2007 - 17:31
Bu Mesaji Bildir   meKKe_GüLü üyenin diger mesajlarini ara meKKe_GüLü üyenin Profiline bak meKKe_GüLü üyeye özel mesaj gönder meKKe_GüLü üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1938 Mesaj -
girmeyelim
Gönderen: 20.01.2007 - 08:00
4929 Mesaj -
çok sinir bir durum
Gönderen: 20.01.2007 - 08:16
1938 Mesaj -
ewet girmeyelimmmmmmm
Gönderen: 21.01.2007 - 08:13
4929 Mesaj -
ama başörtüsü serbest olacakmış derdim o
Gönderen: 21.01.2007 - 09:16
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfalar (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 535 Misafir online. En son üyemiz: yaz gülü
881 üye ile 20.10.2023 - 08:27 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
zeynepmedine (29), ulucýnar (28), Anka (37), maschinengewer (28), pincir24 (19)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0
Copyright © 2002-2004 ((( RAVDA.net )))  *  E-Posta: info@ravda.net   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
© 2002-2004 by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.63939 saniyede açıldı