0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 6     ***     Toplam Konu: 1989     ***     Toplam Mesaj: 41468

Forum Anasayfa » DİNİ KONULAR » ibret

önceki konu   diğer konu
7 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfalar (1): (1)
Gönderen
ibret
177 Mesaj -
edaaa üyenin alternatif Ego
Sa’d b. Ebu Vakkas (R.A.) şöyle anlatır:
Anneme karşı çok itaat eden biriydim. Annem Müslüman olduğumu duyunca, beni çağırdı ve: Bu inandığın din nedir ey Sa’d dedi; ya bu dinden vazgeçersin, yahut da yemeyeceğim, içmeyeceğim, öleceğim. Sana herkes “anne katili” diyecek, dedi. Sa’d, anneciğim bunu bana yapma, ben yeni inandığım dinimi terketmem, dedi. Aradan bir kaç gün geçti. Annem hiç bir şey yemedi, oldukça zayıflamış ve halsiz kalmıştı. Nihayet kendisine şöyle dedim:
Ana ! ’a yemin ederim ki, bin canın olsa da hepsi tek tek çıksa yine de hak din olan İslamiyet'ten ayrılmam, dedim

Büyüklerden biri anlatıyor: “Gençliğimde -talebelik zamanımda- zorluklar yüzünden dersi terk edip köyümün yolunu tuttum.” Yolda dinlenmek için bir çalı dibine oturmuştum. Bir ara gözüm bir böceğe ilişti. Böcek bir tuğla parçasının üzerine çıkmak istiyor, fakat biraz sonra geriye düşüyordu. Tekrar tırmanıyor, yine düşüyordu. Defalarca bunu tekrarladı ve nihayet çıkmaya muvaffak oldu. Bundan ilham alarak geri döndüm ve derslerime dört elle sarıldım ve bende muvaffak oldum.
Bir gün bir mümine şöyle dediler: “Senin dostun ve kardeşin iyi hallerini bırakıp kötülüklere saplandı. Neden onunla dostluğunu ve arkadaşlığını kesmiyorsun?” O mümin şöyle cevap verdi: Onun asıl şimdi, bir kardeşe ve dosta ihtiyacı vardır. Bu düşkün halinde onu nasıl terk ederim? Aksine, bütün gayretimle eline yapışacağım ve ateşten kurtarmaya çalışacağım.
Gönderen: 12.06.2007 - 21:18
Bu Mesaji Bildir   edaaa üyenin diger mesajlarini ara edaaa üyenin Profiline bak edaaa üyeye özel mesaj gönder edaaa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
==>MiYaSe<== su an offline ==>MiYaSe<==  
3648 Mesaj -
==>MiYaSe<== üyenin alternatif Ego
allah raz olsun cnmmm :D:D
Gönderen: 12.06.2007 - 23:07
Bu Mesaji Bildir   ==>MiYaSe<== üyenin diger mesajlarini ara ==>MiYaSe<== üyenin Profiline bak ==>MiYaSe<== üyeye özel mesaj gönder ==>MiYaSe<== üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
 Deniz Yildizi su an offline Deniz Yildizi  
1107 Mesaj -
 Deniz Yildizi üyenin alternatif Ego
sağol cnm
Gönderen: 16.06.2007 - 12:07
Bu Mesaji Bildir    Deniz Yildizi üyenin diger mesajlarini ara  Deniz Yildizi üyenin Profiline bak  Deniz Yildizi üyeye özel mesaj gönder  Deniz Yildizi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~Nisan Yaðmuru~ su an offline ~Nisan Yaðmuru~  
4929 Mesaj -
~Nisan Yaðmuru~ üyenin alternatif Ego
razı olsun canım..
Gönderen: 16.06.2007 - 12:57
Bu Mesaji Bildir   ~Nisan Yaðmuru~ üyenin diger mesajlarini ara ~Nisan Yaðmuru~ üyenin Profiline bak ~Nisan Yaðmuru~ üyeye özel mesaj gönder ~Nisan Yaðmuru~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Peygamberin Gülleri su an offline Peygamberin Gülleri  
153 Mesaj -
Peygamberin Gülleri üyenin alternatif Ego
razi olsun cok tesekkürler.
Gönderen: 17.06.2007 - 09:17
Bu Mesaji Bildir   Peygamberin Gülleri üyenin diger mesajlarini ara Peygamberin Gülleri üyenin Profiline bak Peygamberin Gülleri üyeye özel mesaj gönder Peygamberin Gülleri üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
==>MiYaSe<== su an offline ==>MiYaSe<==  
3648 Mesaj -
==>MiYaSe<== üyenin alternatif Ego
ama ben yine pek anlamadim :D
Gönderen: 17.06.2007 - 18:44
Bu Mesaji Bildir   ==>MiYaSe<== üyenin diger mesajlarini ara ==>MiYaSe<== üyenin Profiline bak ==>MiYaSe<== üyeye özel mesaj gönder ==>MiYaSe<== üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
edaaa su an offline edaaa  
177 Mesaj -
edaaa üyenin alternatif Ego
iyice okursan anlarsın canım
Gönderen: 20.06.2007 - 14:46
Bu Mesaji Bildir   edaaa üyenin diger mesajlarini ara edaaa üyenin Profiline bak edaaa üyeye özel mesaj gönder edaaa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfalar (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 572 Misafir online. En son üyemiz: yaz gülü
881 üye ile 20.10.2023 - 08:27 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
zeynepmedine (29), ulucýnar (28), Anka (37), maschinengewer (28), pincir24 (19)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0
Copyright © 2002-2004 ((( RAVDA.net )))  *  E-Posta: info@ravda.net   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
© 2002-2004 by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60153 saniyede açıldı