0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 6     ***     Toplam Konu: 1989     ***     Toplam Mesaj: 41468

Forum Anasayfa » DİNİ KONULAR » güzell sözler

önceki konu   diğer konu
12 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfalar (1): (1)
Gönderen
güzell sözler
125 Mesaj -
hafsa üyenin alternatif Ego
''Güzel ve düşündürücü sözler''
• Düşünmeyi bilmeyen sevmeyi, inanmayı bilmez; düşünemeyen ışıksız kalır, baksa da göremez, dinlese de duymaz, okusa da anlamaz. A.Selim
Keşfetmek herkesin gördüğünü görüp, düşünmediğini düşünmektir. Albert von Szent-Gyorgyi
• Seven unutmaz, unutan sevmemiştir, sevipte unutmuşsa sevmesini bilmemiştir. Güller sola bilir yapraklar döküle bilir, seni herkes unuta bilir ama ben ASALA
• ÖFKENİ YAPRAKLARA YAZ SONBAHARDA DÖKÜLSÜN. DERDİNİ RÜZGARLARA YAZ ESTİKÇE UZAKLARA GÖTÜRSÜN. VE EN ÖNEMLİSİ SEVGİNİ YÜREĞİNE YAZ BİR ÖMÜR BÜYÜSÜN
• Sevgiyi taşımak değil
Hasretini çekmek zor
Gülmeyi unutmak değil
Aglamaya alışmak zor
Sevmek yada ölmek degil
ÖZLEYIPTE GÖREMEMEK ZOR...!!!
• Sayısız güzellik doğar da her günde, birini sevmek için bir ömür yetmez. F. N. Çamlıbel
• İnsan işi ile büyümez, belki iş insan ile büyür. Molla Cami
• Kötüler kendilerine tahammül edildikçe daha çok azarlar. Tolstoy
• Akıl Yaşta değil baştadır fakat onu başa yaş getirir. C. Şehabettin
• Annelerin kolları şefkaten yoğrulmuştur, çocuklar orada derin derin uyurlar V. Hugo
• Şu zamanda insanların dostluğu acemi aşçının çorbasına benziyor. Kokusu güzel ama tadı - tuzu yok. M. Bin Dinar
• Geçmişini bilmeyen, geleceğini de bilmez. Osmancık geçmişini bil ki geleceğe sağlam basasın." O. Gazi
• Karşınızdakini dinliyor musunuz, yoksa konuşmak için sıra mı bekliyorsunuz?
• "Mutluluğun sırrı, bir insanın istediği işi yapmasında değil, yaptığı işi sevmesindedir" H. Bayraktar
• "Rüyanızın gerçekleşmesini istiyorsanız önce uykudan uyanmanız gerekir." A. Siegtried
• " Dostlar kötü günde, kahramanlar savaş anında, kadınlar yoksul günlerinde, akrabalrın başın derteyken kendilerini belli ederler" F. O'Maley
• "Hayat, silgi kullanmadan resim çizme sanatıdır." John Christion
• Eğer yürüdüğümüz yolda bir engel yoksa, iyi bilinki o yol sizi hiçbir yere götürmez.
• Öldürmeyen acılar insanı güçlendirir.
• Elmas nasıl yontulmadan nasıl kusursuz olmaz ise; insan da acı çekmeden olgunlaşamaz" Konfiçyüs
• Sen neye hazırsan, o da senin için hazırdır.
• Bir işi zamanında yapmak yüz işe başlamaktan iyidir. Fransız Atasözü
• "Başarılı olmak için çaba gösterirsen şans seninledir. Tembeller için şans diye bir şey yoktur." Montesquieu
• "Adaletin bulunmadığı yerde herkes suçludur." Duverger
• "Kuşlar gibi uçmayı, balıklar gibi yüzmeyi öğrendik. Fakat bu arada çok basit bir sanatı unuttuk. İnsan gibi yaşamayı." Martin Luther
• "Yapılırken heyacan duyulmayan işler başarılamaz" Emerson
• "Adem adam olmayınca,adam etmes ademi;Ademe adam gerek, adam ede Ademi."
• "Sev seni seveni/Sana gönül vereni. Sevgin için geleni/Senin için öleni.
• Sevilen insan sevgisini insanlara veren insandır.
• Her acı söz bir sıcak sevgi ile söylenir. Fakat insanlar o sıcak sevgiyi değil, acı sözü duyarlar.
• Öz ağlamadan, göz ağlamaz
• Gözlerde yaş yoksa, ruh gökkuşağına sahip olamaz.
• "Adalet bir kutup yıldızı gibi yerinde durur. geri kalan herşey onun etrafında döner." Konfüçyüs
• Çalışma azmi olmayan öğrenciye hiçbir eğitimci yardımcı olamaz
• Hiç kimse yılları doldurmakla ihtiyarlamaz.İnsanlar ideallerini kaybedince yaşlanırlar.Seneler ancak cildi buruşturur,ama heyecanı yitirmek ruhu buruşturur.”
• "Bizi hayattan şikayete yönelten şey, karşılaştığımız zorlukların büyüklüğü değil, mücadele gücümüzün azlığıdır" Taylor
• "Büyük işler kuvvetle değil sebatla başarılır" Johson
• "Gücüne eşit hayaller için dua etme. Hayallerine eşit güç için dua et" M. Nolan
• "Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan , yanlışı yapan kadar suçludur"
• "Zulüm ile abad olan , kahr ile berbat olur"
• "Hak yenir ama hazmedilmez"
• "Hayat bir hikaye gibidir, ne kadar uzun olduğu değil ne kadar güzel olduğu önemlidir" Seneca
• "Çözümde görev almayanlar problemin bir parçası olurlar" Geothe
• "İyi düşün, güzel hisset, yanılma, aldanma. Ne varsa doğrudadır, doğruluk şaşar sanma"!
• "Taze güne taze fikirle başla, her gün yeni bir gündür" Demokritos
• "Çocukluğumuzda daima bir an vardır ki, kapı açılır ve geleceği içeri alır" G. Greene
• "Mesleğinin dümenlerini öğrenmekle vakit yitirme... mesleğini öğren." J. Brown
• "Neşeli ruh, hayatın en kara bulutunun bile kenarlarını yaldızlar" Guthrie
• "Dostluk daima tatlı bir sorumluluktur;asla bir fırsat değildir" H. Cibran
• "Eğitimle olabilecek şeyi, kanunla yapmaya çalışmamalıdır." Montesquieu
• "Yarın yorgun kimselerin değil, rahatına kıyabilenlerindir" Nurullah Ataç
• "Elbette eski dost gibisi yoktur ama belki eski bir dosta dönüşecek, yeni birine rastlayabilirsiniz" Orne Jewett
• "Konuşun, tanışın; çünkü kişi dilinin altında gizlidir" Hz. Ali
• "İnan bana, dünyada yapılacak çok iş var" Dostayeveski
• "Nefsine hakim olan, kimseye mahkum olmaz" M. Kemal İnal
• "Tanrı'nın en yüce eseri namuslu insandır" S.O'cesey
• "Doğru söz tatlı olmaz" Sinan Paşa
• "Bütün mutsuzluklar, yokluktan değil çokluktan ileri gelir" Tolstoy
• "Taze güne taze fikirle başla" Demokritos
• "Kaptanı Nuh olan kişi, denizin dalgasından korkar mı?" Sadi
• "Rahatlık içinde düşünce uykuya dalar" A. Gide
• "Kötülük edebilmek ellerindeyken, bütün ömrünü doğrulukla geçirmek çok güç ve övülmeye değer bir şeydir" Platon
• "Bir yerde gören göz yoksa, orada güzelliklerle çirkinlikler birbirine eşittir." H. Şirazi
• "Vicdan denilen şey birisinin bizi gözlediğini ihtar eden histir" Mekeen
• "Kötü huy, kırılmış çömlek parçalarına benzer. Ne yapışır ne de tekrar çamur olur."
• "Tarih muazzam bir erken uyarma sistemidir." N. Cousins
• "Günümüzde insanlar her şeyin kıymetini biliyor, hiçbir şeyin değerini bilmeksizin"
• "Dostluğu öldüren en tehlikeli silah itimatsızlıktır" Hz. Ali
• "Yapılmış küçük işler, planlanmış büyük işlerden çok daha iyidir." P. Marshall
• "Çocukluk kalbini kaybetmeyen kimse, büyük adamdır" J. Legge
• "Görüşler, görünüşe akseder." Akif Cemil
• "Aletlerin en faydalısı kalemdir. Bir şişe mürekkep bir külçe altından hayırlıdır"İbn-i Sina
• "Suyun gürül gürül akışı gürültü sayılmaz" Y. Yaprak
• "Bazen biber şekerden daha lezzetli gelir" K.Ragıp Paşa
• "Bir hata işlediğin zaman tozlar içinde sürüklenebilirsin. Fakat o tozlar içinde yatıp kalmamalısın" Chateaubriand
• "Dünya üç gündür; dün, bugün ve yarın. Dün geçti, yarın geleceği belli değil. Öyle ise bugünün kıymetini bil." Hasan-ı Basrı
• Güneş dağın ardına, ateş kanıma düştü. Gölgeler duvarlara, elim yanıma düştü. Secdelerdeymiş , bulmak alnıma düştü. Bedbaht kulu teselli., Artık Tanrı'ma düştü. B. Necatigil
Gönderen: 20.07.2007 - 19:12
Bu Mesaji Bildir   hafsa üyenin diger mesajlarini ara hafsa üyenin Profiline bak hafsa üyeye özel mesaj gönder hafsa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
*_crazygirl_* su an offline *_crazygirl_*  
2024 Mesaj -
*_crazygirl_* üyenin alternatif Ego
TŞK.LER AMA KOPYALDIKTAN SONRA Bİ BAKSAYDIN
Gönderen: 21.07.2007 - 16:49
Bu Mesaji Bildir   *_crazygirl_* üyenin diger mesajlarini ara *_crazygirl_* üyenin Profiline bak *_crazygirl_* üyeye özel mesaj gönder *_crazygirl_* üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pembe_Gül su an offline Pembe_Gül  
RE:
1236 Mesaj -
Pembe_Gül üyenin alternatif Ego
Alıntı
Orijınalı *_crazygirl_*

TÞK.LER AMA KOPYALDIKTAN SONRA BÝ BAKSAYDIN

evt ama tşk
Gönderen: 26.07.2007 - 14:26
Bu Mesaji Bildir   Pembe_Gül üyenin diger mesajlarini ara Pembe_Gül üyenin Profiline bak Pembe_Gül üyeye özel mesaj gönder Pembe_Gül üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~Nisan Yaðmuru~ su an offline ~Nisan Yaðmuru~  
Konu icon    Biraz da benden....
4929 Mesaj -
~Nisan Yaðmuru~ üyenin alternatif Ego
Bulutlara yükledim özlemimi; şimşeklerle çaktırdım sevgimi; Yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla; küçük melekler gönderdim seni öpmeye geldilermi?

» Ben asla ağlamam deyip her gece yatağa yattığında aklına o gelip gözünden iki damla yaş süzülüyorsa eğer utançla işte o zaman aşıksın demektir..

» Kar tanesi eriyip dudaklarına indiğinde ve o bir damlanın serinliğini biriyle paylaşmak istediğinde yüzünü rüzgara dön yeter. ben o rüzgarda olacağım.

» Seni ne kadar sevdiğimi anlamak istiyorsan; yağan her yağmur damlasını yakalamaya calış.yakalayamadığın her yağmur damlası seni ne kadar sevdiğimin ispatıdır...

» Güneşin ilk ışıkları gününü aydınlattığında ve içinde doğan nedensiz sevinci biriyle paylaşmak istediğinde, pencereni aç yeter.Ben o tatlı sessizlikte seninleyim!

» Gök yüzünde bir yıldız seç büyük ve parlak olsun yanında bir yıldız daha seç büyük ve parlak olması önemli değil senin yanında olsun yeter.

» Eğer onun için herşeyi göze alıyorsan, onu her an düşünüyorsan,onun için ağlıyorsan,o senin için tekse,o senin için herşeyden değerliyse,onun bir gülmesi senin için dünyalar demekse...siz aşıksınız...

» Eğer sevdiğin seni terk etmişse onu kendi haline bırak eğer sana dönerse zaten senindir, sana dönmezse zaten hiçbir zaman senin olmamıştır.
Gönderen: 26.07.2007 - 15:10
Bu Mesaji Bildir   ~Nisan Yaðmuru~ üyenin diger mesajlarini ara ~Nisan Yaðmuru~ üyenin Profiline bak ~Nisan Yaðmuru~ üyeye özel mesaj gönder ~Nisan Yaðmuru~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Hepsi_Eren su an offline Hepsi_Eren  
Moderator
726 Mesaj -
Hepsi_Eren üyenin alternatif Ego
evet canim lütfen dikkat et.

önünde hep böyle seyler yaziyor &#8226

neyse canim olsun olabilir yinede cok tsk. cok güzeller hepsi
Gönderen: 26.07.2007 - 17:01
Bu Mesaji Bildir   Hepsi_Eren üyenin diger mesajlarini ara Hepsi_Eren üyenin Profiline bak Hepsi_Eren üyeye özel mesaj gönder Hepsi_Eren üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
==>MiYaSe<== su an offline ==>MiYaSe<==  
3648 Mesaj -
==>MiYaSe<== üyenin alternatif Ego
yinede sagol
onun elinde deyil ki
Gönderen: 26.07.2007 - 17:03
Bu Mesaji Bildir   ==>MiYaSe<== üyenin diger mesajlarini ara ==>MiYaSe<== üyenin Profiline bak ==>MiYaSe<== üyeye özel mesaj gönder ==>MiYaSe<== üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Moderator
726 Mesaj -
bende zaten olsun olur öyle seyler dedim canim
Gönderen: 26.07.2007 - 17:04
Bu Mesaji Bildir   Hepsi_Eren üyenin diger mesajlarini ara Hepsi_Eren üyenin Profiline bak Hepsi_Eren üyeye özel mesaj gönder Hepsi_Eren üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
==>MiYaSe<== su an offline ==>MiYaSe<==  
RE:
3648 Mesaj -
==>MiYaSe<== üyenin alternatif Ego
Alıntı
Orijınalı tugcenur

yok cnm tek sana demedim
hata sana demedim glücklich
Gönderen: 26.07.2007 - 17:54
Bu Mesaji Bildir   ==>MiYaSe<== üyenin diger mesajlarini ara ==>MiYaSe<== üyenin Profiline bak ==>MiYaSe<== üyeye özel mesaj gönder ==>MiYaSe<== üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hafsa su an offline hafsa  
Konu icon   
125 Mesaj -
hafsa üyenin alternatif Ego
aslında bu ggarip rakamlar noktaydı buraya gönderince böyle gözüküyo benim hiç bir suçum yok yani arkadaşlar
Gönderen: 26.07.2007 - 19:07
Bu Mesaji Bildir   hafsa üyenin diger mesajlarini ara hafsa üyenin Profiline bak hafsa üyeye özel mesaj gönder hafsa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: RE:
Moderator
726 Mesaj -
Alıntı
Orijınalı ==>MiYaSe<==

Alıntı
Orij&yacute;nal&yacute; tugcenur

yok cnm tek sana demedim
hata sana demedim glücklich

tamam canim pardon
Gönderen: 26.07.2007 - 20:22
~Nisan Yaðmuru~ su an offline ~Nisan Yaðmuru~  
4929 Mesaj -
~Nisan Yaðmuru~ üyenin alternatif Ego
Canım işte kopyala yapıştır yapınca böle oluyor!!
Gönderen: 26.07.2007 - 22:06
Bu Mesaji Bildir   ~Nisan Yaðmuru~ üyenin diger mesajlarini ara ~Nisan Yaðmuru~ üyenin Profiline bak ~Nisan Yaðmuru~ üyeye özel mesaj gönder ~Nisan Yaðmuru~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pembe_Gül su an offline Pembe_Gül  
RE:
1236 Mesaj -
Pembe_Gül üyenin alternatif Ego
Alıntı
Orijınalı ~Nisan Yağmuru~

Can&yacute;m i&thorn;te kopyala yap&yacute;&thorn;t&yacute;r yap&yacute;nca böle oluyor!!

evt
Gönderen: 27.07.2007 - 11:30
Bu Mesaji Bildir   Pembe_Gül üyenin diger mesajlarini ara Pembe_Gül üyenin Profiline bak Pembe_Gül üyeye özel mesaj gönder Pembe_Gül üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfalar (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 358 Misafir online. En son üyemiz: yaz gülü
881 üye ile 20.10.2023 - 08:27 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
cojepien (51), rabia_2 (37), xxxmax (31), m.ikbal (28)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0
Copyright © 2002-2004 ((( RAVDA.net )))  *  E-Posta: info@ravda.net   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
© 2002-2004 by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.62936 saniyede açıldı