0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 6     ***     Toplam Konu: 1989     ***     Toplam Mesaj: 41468

Forum Anasayfa » Dinimi Öğreniyorum » Tövbe etmeye davet etsem gelirmisiniz?

önceki konu   diğer konu
10 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfalar (1): (1)
Gönderen
Tövbe etmeye davet etsem gelirmisiniz?
2947 Mesaj -
xXYaSoCXx üyenin alternatif Ego
Tevbe, istiğfar duâlarının manası, yaptığımız bütün günahlara pişmanlık duyduğumuzu ifade etmemiz, bundan sonraki hayatımızda bir daha böyle günah ve kusurları işlemeyeceğimize Rabbimize söz vermemizdir.
Günah ve kusurlarına pişmanlık duyup, üzüntü ve elem hisseden mü'min, önce şu istiğfar duâsını huşû ve hudû ile okur:

"Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe'l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ. Ve es-elühü't-tevbete ve'l-mağfirete ve'l-hidâyete lenâ, innehû, hüve't-tevvâbü'r-rahîm.

"
"Yâ Settere'l uyûb, Yâ gaffare'z-zünûb! Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma tevbe ettim, pişman oldum. Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine nadim oldum, pişmanlık duydum. Bir daha yapmamaya azm ü cezm ü kast ettim. Sen bu tevbemi kabul eyle. Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, yâ Rabbi. Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Âdem Aleyhisselâm, ahiri ise Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm, bu ikisi arasında sayılarını bilemeyeceğim kadar çok Peygamber gelmiş, İlâhi kitapları tebliğ etmişlerdir. Bunların cümlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gerçektir. Bütün peygamberlere, onlara gönderilmiş olan İlâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'ân-ı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm'dır."

"Amentü billâhi ve melâiketihî ve kütübihî ve Rusulihi ve'l-yevmi'l-âhiri ve bi'l-kaderi, hayrihî ve şerrihî minellâhi teâlâ ve'l-bâsü bade'l-mevt. Hakkun, eşhedü en lâ ilâhe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlüh."

Selametle...
---Yasemin---

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son xXYaSoCXx tarafından, 20.08.2007 - 21:42 tarihinde.
Gönderen: 20.08.2007 - 21:41
Bu Mesaji Bildir   xXYaSoCXx üyenin diger mesajlarini ara xXYaSoCXx üyenin Profiline bak xXYaSoCXx üyeye özel mesaj gönder xXYaSoCXx üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Güverc!n su an offline Güverc!n  
Moderator
1910 Mesaj -
Güverc!n üyenin alternatif Ego
Paylaşımın için razı olsun Jnm..

Böyle güzel bir paylaşımda bulundun..

Ellerine sağlık..

Selametle..

..
Gönderen: 21.08.2007 - 10:58
Bu Mesaji Bildir   Güverc!n üyenin diger mesajlarini ara Güverc!n üyenin Profiline bak Güverc!n üyeye özel mesaj gönder Güverc!n üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pembe_Gül su an offline Pembe_Gül  
RE:
1236 Mesaj -
Pembe_Gül üyenin alternatif Ego
Alıntı
Orijınalı Güverc!n

Paylaþýmýn için razý olsun Jnm..

Böyle güzel bir paylaþýmda bulundun..

Ellerine saðlýk..

Selametle..

..

Gönderen: 21.08.2007 - 11:15
Bu Mesaji Bildir   Pembe_Gül üyenin diger mesajlarini ara Pembe_Gül üyenin Profiline bak Pembe_Gül üyeye özel mesaj gönder Pembe_Gül üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mayýs su an offline mayýs  
RE:
361 Mesaj -
mayýs üyenin alternatif Ego
Alıntı
Orijınalı Güverc!n

Paylaþýmýn için razý olsun Jnm..

Böyle güzel bir paylaþýmda bulundun..

Ellerine saðlýk..

Selametle..

..

Gönderen: 21.08.2007 - 16:29
Bu Mesaji Bildir   mayýs üyenin diger mesajlarini ara mayýs üyenin Profiline bak mayýs üyeye özel mesaj gönder mayýs üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pembe_Gül su an offline Pembe_Gül  
1236 Mesaj -
Pembe_Gül üyenin alternatif Ego
ee daha kimse beeğn medi mi?
Gönderen: 21.08.2007 - 19:25
Bu Mesaji Bildir   Pembe_Gül üyenin diger mesajlarini ara Pembe_Gül üyenin Profiline bak Pembe_Gül üyeye özel mesaj gönder Pembe_Gül üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fatihduyar su an offline fatihduyar  
242 Mesaj -
fatihduyar üyenin alternatif Ego
ewet canım çok beğendim ellerine sağlık
Gönderen: 21.08.2007 - 21:50
Bu Mesaji Bildir   fatihduyar üyenin diger mesajlarini ara fatihduyar üyenin Profiline bak fatihduyar üyeye özel mesaj gönder fatihduyar üyenin websitesini ziyaret et fatihduyar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
==>MiYaSe<== su an offline ==>MiYaSe<==  
3648 Mesaj -
==>MiYaSe<== üyenin alternatif Ego
ellerine saglik cok guzel bir yazi allah razi olsun
Gönderen: 21.08.2007 - 22:55
Bu Mesaji Bildir   ==>MiYaSe<== üyenin diger mesajlarini ara ==>MiYaSe<== üyenin Profiline bak ==>MiYaSe<== üyeye özel mesaj gönder ==>MiYaSe<== üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hafsa su an offline hafsa  
Konu icon    saol
125 Mesaj -
hafsa üyenin alternatif Ego
saol arkadaşım paylaşımın için bölyle güzel bilgiler veriyorsunuz allah senden hepinizden razı olsunnverwirrt verwirrt
Gönderen: 26.08.2007 - 15:00
Bu Mesaji Bildir   hafsa üyenin diger mesajlarini ara hafsa üyenin Profiline bak hafsa üyeye özel mesaj gönder hafsa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
♥TuBa♥ su an offline ♥TuBa♥  
RE:
600 Mesaj -
♥TuBa♥ üyenin alternatif Ego
Alıntı
Orijınalı Güverc!n

Payla&thorn;&yacute;m&yacute;n için raz&yacute; olsun Jnm..

Böyle güzel bir payla&thorn;&yacute;mda bulundun..

Ellerine sa&eth;l&yacute;k..

Selametle..

..

Gönderen: 26.08.2007 - 23:53
Bu Mesaji Bildir   ♥TuBa♥ üyenin diger mesajlarini ara ♥TuBa♥ üyenin Profiline bak ♥TuBa♥ üyeye özel mesaj gönder ♥TuBa♥ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
meKKe_GüLü su an offline meKKe_GüLü  
RE:
Moderator
1743 Mesaj -
meKKe_GüLü üyenin alternatif Ego
Alıntı
Orijınalı Güverc!n

Paylaşımın için razı olsun Jnm..

Böyle güzel bir paylaşımda bulundun..

Ellerine sağlık..

Selametle..

..

Gönderen: 28.08.2007 - 18:20
Bu Mesaji Bildir   meKKe_GüLü üyenin diger mesajlarini ara meKKe_GüLü üyenin Profiline bak meKKe_GüLü üyeye özel mesaj gönder meKKe_GüLü üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfalar (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 569 Misafir online. En son üyemiz: yaz gülü
881 üye ile 20.10.2023 - 08:27 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
zeynepmedine (29), ulucýnar (28), Anka (37), maschinengewer (28), pincir24 (19)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0
Copyright © 2002-2004 ((( RAVDA.net )))  *  E-Posta: info@ravda.net   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
© 2002-2004 by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.66202 saniyede açıldı