0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 6     ***     Toplam Konu: 1989     ***     Toplam Mesaj: 41468

Forum Anasayfa » DİNİ KONULAR » BaşöRtüsü...(bakmassanıs yazık olur!...)

önceki konu   diğer konu
36 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfalar (1): (1)
Gönderen
BaşöRtüsü...(bakmassanıs yazık olur!...)
Moderator
1910 Mesaj -
Güverc!n üyenin alternatif Ego
HAYDi KIZLAR OKULA!ama giremezsiniz..

Haydi kızlar okula !Dur parola, ilim okumak, hayır bilemdin, Baş örtüsünü çıkarmak öldün.!

Haydi kızlar okula! Geldim hocam, saçın kapalı, yazıyı göremezsin, Gözle görünmez saçla görünür yazılar bunlar.!

Haydi kızlar okula! Bizler karanlıkta, iş çevirmeye alışmışız, beyaz örtü gözümüzü kamaştırıyor ,siyah saçını göster.!

Haydi kızlar okula! Veli çocuğunu gönder, yoksa ceza, baş örtülü gönderme, yine ceza.!

Haydi kızlar okula! Burda ilim değil, filim çevirecek manken eğitiyoruz, baş örtülü manken olunmaz.!

Haydi kızlar okula !Haykırıyorum! ben okumak istiyorum, duyun beni! kadın hakları savunucuları.!

Haydi kızlar okula! Kadın savunucuları ,sizden kocama karşı değil, okulumun karşında savunun beni örtü mağduruyum.!

Haydi kızlar okula! Kocaya karşı bin kanun değil ,başörtüsüne bir kanun ,çıkartmanızı istiyorum.!

Haydi kızlar okula !Bu yazdıklarımdan dolayı idam edin beni ,okuyup Alim olamayacam ,hiç değilse bu yolda şehit olurum, Kuldan korkmuyorsanız tan korkun.!

Kapanmamama bahaneleRi...

Genç yastada kapanmak olmazki,yaslaninca ins
"YASAYACAGIN GARANTI MI YA YARIN öLüRSEN"

Tekrar açilirim düsüncesiyle,kapanmiyorum
"HELE BI KAPAN ONU SONRA DüSüNüRSüN"

Bazi özgürlüklerimin kisitlanacagi düsüncesiyle kapanmak istemiyorum
"ALLAH'IN KARSISINDA öZGüR OLABILECEKMISIN"

kapanmak önemli degil önemli olan kalbin temizligi
"KALBIN TEMIZLIGI GüNAHA ENGEL DEGIL"

evlenince kapanirim"kzim evlenice kapanir"
"EVLENECEGIN GARANTIMI",

güzelligimi sergilemek istemedgimden dolayi kapanmamistim
"GüZELLIGINI SADECE ESINE SERGILESEN NE GüZEL OLUR"

Kapanirsam diger dini vecibelerimi de yerine getirmek gerekecek
"EE BIR YERDEN BASLAMAK LAZIM"

Dinden çikmadigima göre basimi açmamda problem yok
"DINDEN çIKMADIN AMA GüNAHKARSIN"

Basörtü için henüz kendimi hazir hissetmiyorum
"öLüNCEMI HAZIR OLACAKSIN"

bu zamanda basörtü olmazki hangi çagda yasiyoruz
"GüNAHIN BU ZAMANI O ZAMANI YOK KURAN HER çAG IçIN INDI"

Kismet bir bakarsin kapaniriz ins
"INSALLAH AMA ACELE ET YASLANDIKTAN SONRA öLMEYECEGINE DAIR SENEDINMI VAR"

önemli olan saç disinda vucudun teshir edilmemesi
"YANI GüNAH SADECE VUCUDAMI VAR"

Denedim ama bogulacak gibi oluyorum
"AMA ITIKAT GEREKIYOR"

Evlenememe korkusu
"SAçIN AçIK DIYE SENINLE EVLENEN ERKEKTEN NE BEKLERSIN KI"

Kapanmak içimden gelmiyor
"NEDEN GüNAH ISLEMEK HOSUNAMI GIDIYO"

Basörtülülerin yeterince örnek olmamalari
"SEN öRTüN VE öRNEK OL ONLARA"

Nefsime yenik düstügümden kapanamiyorum"
"NEFIS SEYTANDIR SEN SEYTANA YENIKSIN GELECECEGINI DüSüN YENILME

BAŞ ÖRTÜMÜN GÖZYAŞLARI..

Deniz mavisi başörtüm...
Nasıl ki rüzgâr esince yaprak sallanır, coşarsa benim de deniz mavisi başörtüm onu ne zaman başıma bağlar, saçlarımı güzelce örtersem işte o zaman dalgalanır coşar, içi içine sığmaz. Sanki o da bir işe yaramanın mutluluğunu yaşar başımda. Masanın üzerinde kederli duran deniz mavisi başörtümü alıp, aynaya bakarak itina ile bağladıktan sonra omuzlarıma sarkan kısmını avucumun içine alıp, dudağıma götürdüm. öptüm ve ağladım. Seni çok ama çok seviyorum başörtüm dedim. üzülme, Müslüman olup ta seni sevmeyen, senden nefret edenler var. En acısı nedir biliyor musun? Seni severek başında taşıyanı her şeyden mahrum ediyorlar. Ah benim mahzun baş örtüm! Okumak isteyen genç kızlarımızın, meselâ benim tahsilime mâni oluyorlar. Sen bizim süsümüzsün, sembolümüzsün.

Hem Müslüman kadın nasıl olur da başörtüsüz düşünülebilir. Sen bizim o güzel saçlarımızı koruduğun müddetçe, sınıflara sokulmuyor, hakaretlere maruz kalıyoruz. Müslüman bir ülkede layık mı müslümana bu davranış? Yoksa senin sınıfın düzenini bozup, okulu yıkacağından mı korkuyorlar? Sen bunları yapacak kuvvete sahip değilsin ki.
Kalkıp okulun yolunu tuttum. Besmele çekerek kapıda bir süre bekledim. Kapıdan bu şekilde girsem, her zamanki gibi hakarete uğrayıp kapı dışarı edilebilirdim, kovulabilirdim. Tam girmeye hazırlanıyordum kibir hıçkırık sesi duydum. Biri örtülü diğeri örtüsüz iki genç kızın okul kapısından dışarı çıktıklarını gördüm. Merakla yaklaşıp sordum

- Kovuldunuz mu?
- Evet kovulduk, dedi örtülü olanı. örtüsüz olana dönerek,
- Ya sen? Diye sordum.
- O benim çok sevdiğim bir arkadaşım. Ben de müslümanım. Ben de onun bir parçasıyım. Bu günden itibaren ben de Rabbimin istediği şekilde örtüneceğim. Hem de büyük bir gururla. Onların önüne çıkacağım ve haykıracağım; Görün bakın hakaretinizin sonucu bu oldu. Sanmayın ki böyle yapmakla başarıya ulaşacak sınız. Aksine sayımızı çoğaltırsınız. En acımasız bir kişi bile bu durumda hissiz kalamazdı.

Gözümden düşen damlacıklara mâni olamamıştım. içimdeki acı ile öyle kavrulmuştum ki, boşanırcasına yağan yağmurdan haberim bile yoktu. Bütün yollar ıslaktı ama sanki o yolları yağmurlar değil, başörtülü kızların gözyaşları ıslatmıştı. Anladım ki gökyüzü de bizimle ağlıyordu.

MİNİK KAPALILILAR...

Güzel bir hazine, güzide bir insana emanet edilmiş.

Güzide insandan güzel hazinenin saklanması istenmiş.

Güzel hazine güzide insanın en değerli varlığı olan başında taşıdığı her bir saçın tekbir tanesinin uçlarıymış...

Bu paha biçilmez, eşsiz hazinenin sahibi olan güzide insan ise

Şu an kendisine çocuk gözüyle bakılan, geleceğin anası,

Ama İstanbulu fetheden kumandanları bu dünyaya getiren ana !

Kendisinden ufak gördüğü bütün kardeşlerin ablası,

Ama : Nice sultan, nice padişahları yetiştiren abla !

Belki de yaşlı bir ninemiz ?

Ama sırtındaki hırkasını başörtüsüne el uzanmasın diye çektiği kağnıdaki mermilere saran Fatma ninemiz !

Ey güzide insan !

Sendeki kutlu emaneti , o güzel hazineyi ben sana bir iki kelime ile nasıl ifade ederim ?

O kutlu emanetin sahibi güzide insan sensin !

Sen gül peygamberimizi karnında taşıyan hz. Aminesin !

Sen hz. İsayı dünyaya getiren hz. Meryemsin !

Sen dünün ufağı, bugünün ablası, yarının anası,

Ama daha önemlisi gönül hazinelerinde saklı olan incilerin sahibi güzide insan sensin !

Bırak bez diye nitelendirdikleri başörtünle istihza etsinler,

Ama gönül hazinenle asla !

Bırak sendeki o güzel hazineyi açmak için zor kullansınlar,

Ama gönlünü onlara açma asla !

Bırak başörtüsü bahanesi ile diplomana mani olsunlar,

Ama unutma sana diplomanı ALLAH cc. verecektir !

Bırak sendeki hazinenin değerini bilmeyen insanlar bu dünyada saltanatını sürsünler,

Ama unutma senin saltanatın öbür dünyadadır !

Süreceğin saltanatın için savaş vermelisin ve asla mağlup olmamalısın ...!

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son Güverc!n tarafından, 09.02.2008 - 12:38 tarihinde.
Gönderen: 07.12.2007 - 21:23
Bu Mesaji Bildir   Güverc!n üyenin diger mesajlarini ara Güverc!n üyenin Profiline bak Güverc!n üyeye özel mesaj gönder Güverc!n üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
cankýz su an offline cankýz  
1075 Mesaj -
cankýz üyenin alternatif Ego
hayran kaldımmm her zman bu konuda haklıyız
Gönderen: 08.12.2007 - 17:27
Bu Mesaji Bildir   cankýz üyenin diger mesajlarini ara cankýz üyenin Profiline bak cankýz üyeye özel mesaj gönder cankýz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
azra su an offline azra  
907 Mesaj -
azra üyenin alternatif Ego
razı olsun Güvercin.Biz bile bu yaşta başörtüsü mağduruyuz.Annelerimiz ablalarımız savaşırken biz de onlara destek çıkıyoruz. inş. bu yolda bizim zafer kazanmamıza yardımcı olur.En azından herkes bu yolda şehid olsun.'ım neler geliyor başımıza.Laik bir ülkede yaşıyor olmamıza inanmıyorum.Hani erkek-kadın eşitti.Ya erkek-kadın eşit oluncaya kadar başörtülü olanlarla-olmayanlar eşit olsun.'ım ne olur bizi bu cehhenneme dönmüş, her yanında başörtüsü savaşı yapılan vatandan şehid olarak ayrılmamızı nasip eyle...
Gönderen: 09.12.2007 - 14:57
Bu Mesaji Bildir   azra üyenin diger mesajlarini ara azra üyenin Profiline bak azra üyeye özel mesaj gönder azra üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mayýs su an offline mayýs  
361 Mesaj -
mayýs üyenin alternatif Ego
aranızda başörtülü olan var mı?
Gönderen: 11.12.2007 - 16:43
Bu Mesaji Bildir   mayýs üyenin diger mesajlarini ara mayýs üyenin Profiline bak mayýs üyeye özel mesaj gönder mayýs üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
==>MiYaSe<== su an offline ==>MiYaSe<==  
RE:
3648 Mesaj -
==>MiYaSe<== üyenin alternatif Ego
Alıntı
Orijınalı azra

raz&yacute; olsun Güvercin.Biz bile bu ya&thorn;ta ba&thorn;örtüsü ma&eth;duruyuz.Annelerimiz ablalar&yacute;m&yacute;z sava&thorn;&yacute;rken biz de onlara destek ç&yacute;k&yacute;yoruz. in&thorn;. bu yolda bizim zafer kazanmam&yacute;za yard&yacute;mc&yacute; olur.En az&yacute;ndan herkes bu yolda &thorn;ehid olsun.'&yacute;m neler geliyor ba&thorn;&yacute;m&yacute;za.Laik bir ülkede ya&thorn;&yacute;yor olmam&yacute;za inanm&yacute;yorum.Hani erkek-kad&yacute;n e&thorn;itti.Ya erkek-kad&yacute;n e&thorn;it oluncaya kadar ba&thorn;örtülü olanlarla-olmayanlar e&thorn;it olsun.'&yacute;m ne olur bizi bu cehhenneme dönmü&thorn;, her yan&yacute;nda ba&thorn;örtüsü sava&thorn;&yacute; yap&yacute;lan vatandan &thorn;ehid olarak ayr&yacute;lmam&yacute;z&yacute; nasip eyle...

Anlatigin cok dogru gercekten..Ben buyunce kapanmak istiyorum,yalniz ben ogretmen olucagim.Ben belcikada otururyorum ve burda ogrenciler basortulu olabilir ama ogretmenler olamaz diye bir kanun var.Ama ben yinede kapanacagim.Fakat cocuklarin karsisinda basim acik duracak.Arkadaslar sizce yaptigim yanlis mi cunku elimden gele bilen tek bunlar

Gönderen: 12.12.2007 - 15:13
Bu Mesaji Bildir   ==>MiYaSe<== üyenin diger mesajlarini ara ==>MiYaSe<== üyenin Profiline bak ==>MiYaSe<== üyeye özel mesaj gönder ==>MiYaSe<== üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
-çiçek- su an offline -çiçek-  
405 Mesaj -
-çiçek- üyenin alternatif Ego
mmm..bilemiyorum miyaseciğim
Gönderen: 14.12.2007 - 18:42
Bu Mesaji Bildir   -çiçek- üyenin diger mesajlarini ara -çiçek- üyenin Profiline bak -çiçek- üyeye özel mesaj gönder -çiçek- üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
405 Mesaj -
peruk takabilirsin belki
Gönderen: 14.12.2007 - 18:43
Bu Mesaji Bildir   -çiçek- üyenin diger mesajlarini ara -çiçek- üyenin Profiline bak -çiçek- üyeye özel mesaj gönder -çiçek- üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
361 Mesaj -
hani 1.resim var ya orda başörtülü kız var affetmiyoruz yazmış yanında da atatürk karısı var o zaman kaç yılıydı şimdi kaç yılı nie bu resim kiii
Gönderen: 19.12.2007 - 15:03
Bu Mesaji Bildir   mayýs üyenin diger mesajlarini ara mayýs üyenin Profiline bak mayýs üyeye özel mesaj gönder mayýs üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
405 Mesaj -
bu resimi koyma amaçları şu sanırım..hani medeniyet medeniyet uygarlık atatürkçüyüz diyolarya atatürkçülükde bunlar olmaz fln deniliyor atatürkünde başörtülüymüş karısı siz hala atatürkçülük deyin anlamında sanırım
Gönderen: 19.12.2007 - 18:29
Pembe_Gül su an offline Pembe_Gül  
1236 Mesaj -
Pembe_Gül üyenin alternatif Ego
bencede oyle
Gönderen: 19.12.2007 - 23:02
Bu Mesaji Bildir   Pembe_Gül üyenin diger mesajlarini ara Pembe_Gül üyenin Profiline bak Pembe_Gül üyeye özel mesaj gönder Pembe_Gül üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
361 Mesaj -
ama atatürkün zaamnı ne zaamn bizim zamanımız ne dimi?
Gönderen: 31.12.2007 - 15:34
xXYaSoCXx su an offline xXYaSoCXx  
...
2947 Mesaj -
xXYaSoCXx üyenin alternatif Ego
selamunaleyküm...

cok güzel bir konu acmissin cnm saol...
bende kapandim glücklich 3-4 hafta oluyor
okulda ögretmenler önce istemediler ama simdi alistilar glücklich
gercekten yarin baslarim yarin yaparim iste deyince olmuyor.. düsünün eger o yarin olmazsa?

Gönderen: 03.01.2008 - 00:28
Bu Mesaji Bildir   xXYaSoCXx üyenin diger mesajlarini ara xXYaSoCXx üyenin Profiline bak xXYaSoCXx üyeye özel mesaj gönder xXYaSoCXx üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
meKKe_GüLü su an offline meKKe_GüLü  
Moderator
1743 Mesaj -
meKKe_GüLü üyenin alternatif Ego
ya bende kapanmak isdiyorum ama ögretmenler kizarlardiye korkuyorum
unglücklich heulend gelangweilt

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son mEkKe_GüLü tarafından, 03.01.2008 - 19:54 tarihinde.
Gönderen: 03.01.2008 - 19:54
Bu Mesaji Bildir   meKKe_GüLü üyenin diger mesajlarini ara meKKe_GüLü üyenin Profiline bak meKKe_GüLü üyeye özel mesaj gönder meKKe_GüLü üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Güverc!n su an offline Güverc!n  
Moderator
1910 Mesaj -
Hicbir sey kapanmanısa engeL değiL siz isteğin yeter ki düşünsenize ergenlik çağına gelip de kapanmayanların hali ne olacak..?!

konu güncenlenicektir ders cıkarmanıs dilegiyle

ii günLer
Gönderen: 07.01.2008 - 17:18
Bu Mesaji Bildir   Güverc!n üyenin diger mesajlarini ara Güverc!n üyenin Profiline bak Güverc!n üyeye özel mesaj gönder Güverc!n üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
cennet gülü su an offline cennet gülü  
RE:
1247 Mesaj -
cennet gülü üyenin alternatif Ego
Alıntı
Orijınalı mEkKe_GüLü

ya bende kapanmak isdiyorum ama ögretmenler kizarlardiye korkuyorum
unglücklich heulend gelangweilt

Korkma kardeşim.Kork ama tek 'tan kork.Onlar sana hiçbir şey yapamazlar.SEnin üzerinde korkusu oldukca Rabbim seni her zaman koruyor olacaktır....

Güvercin kardeşim.Bu konuyu bizlere tekrar hatırlattığın için teşekkür ediyoruz. razı olsun inş.

Gönderen: 11.01.2008 - 12:35
Bu Mesaji Bildir   cennet gülü üyenin diger mesajlarini ara cennet gülü üyenin Profiline bak cennet gülü üyeye özel mesaj gönder cennet gülü üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
nie
361 Mesaj -
nie
Gönderen: 11.01.2008 - 16:37
RE:
405 Mesaj -
Alıntı
Orijınalı mayıs

ama atatürkün zaamn&yacute; ne zaamn bizim zaman&yacute;m&yacute;z ne dimi?

ÇOK YANLIŞ MAYIS ATATĞRKÜN ZAMANI NE ZAMAN BİZİM ZAMANIMIZ NE ZMANA DİYORSUN KURAN NAMAZ BAŞÖRTÜSÜ KISACASI İSLAM HER DÖNEM İÇİN İNDİRİLDİ SADECE ATARÜKNÜ DÖNEMİ İÇİN DEĞİL
Gönderen: 12.01.2008 - 20:28
princess_of_islam su an offline princess_of_islam  
RE: RE:
293 Mesaj -
princess_of_islam üyenin alternatif Ego

Anlatigin cok dogru gercekten..Ben buyunce kapanmak istiyorum,yalniz ben ogretmen olucagim.Ben belcikada otururyorum ve burda ogrenciler basortulu olabilir ama ogretmenler olamaz diye bir kanun var.Ama ben yinede kapanacagim.Fakat cocuklarin karsisinda basim acik duracak.Arkadaslar sizce yaptigim yanlis mi cunku elimden gele bilen tek bunlar

[/quote]
yanlis anlama ama bence basörtülü calismak icin gayret et bizim yakinimizda bi kdin esapli olarak ögretmen oldu ve bizim burda (almanyada)esarpla ögretmen olak yasak ama ka´din gayret ederek yapabilmis hicbirseyde engel yok bence!!!!!
Gönderen: 23.01.2008 - 23:37
Bu Mesaji Bildir   princess_of_islam üyenin diger mesajlarini ara princess_of_islam üyenin Profiline bak princess_of_islam üyeye özel mesaj gönder princess_of_islam üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
361 Mesaj -
tmm
Gönderen: 25.01.2008 - 15:04
Moderator
1743 Mesaj -
bende kapancam simdi tört e gidiyor um 5 sinifda kapancam ins
Gönderen: 27.01.2008 - 15:55
Bu Mesaji Bildir   meKKe_GüLü üyenin diger mesajlarini ara meKKe_GüLü üyenin Profiline bak meKKe_GüLü üyeye özel mesaj gönder meKKe_GüLü üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sevgi kuşu su an offline sevgi kuşu  
haklısınız
117 Mesaj -
sevgi kuşu üyenin alternatif Ego
gerçekten haklısınız Atatürk 'ün kurallarına uyuyoruz.Atatürk'ün huylarını örnek alıyoruz. Ama Atatürk'ün eşide kapalı ona niye bakmıyoruz.
Gönderen: 01.02.2008 - 10:24
Bu Mesaji Bildir   sevgi kuşu üyenin diger mesajlarini ara sevgi kuşu üyenin Profiline bak sevgi kuşu üyeye özel mesaj gönder sevgi kuşu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: hakl&yacute;s&yacute;n&yacute;z
3648 Mesaj -
Alıntı
Orijınalı sevgi kuşu

gerçekten hakl&yacute;s&yacute;n&yacute;z Atatürk 'ün kurallar&yacute;na uyuyoruz.Atatürk'ün huylar&yacute;n&yacute; örnek al&yacute;yoruz. Ama Atatürk'ün e&thorn;ide kapal&yacute; ona niye bakm&yacute;yoruz.

ewet yha.laiklik,laiklik diye diye kafayi bozucak.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son ==>MiYaSe<== tarafından, 08.02.2008 - 15:52 tarihinde.
Gönderen: 08.02.2008 - 15:52
Bu Mesaji Bildir   ==>MiYaSe<== üyenin diger mesajlarini ara ==>MiYaSe<== üyenin Profiline bak ==>MiYaSe<== üyeye özel mesaj gönder ==>MiYaSe<== üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
Moderator
1743 Mesaj -
Alıntı
Orijınalı -çiçek-

peruk takabilirsin belki

o benimde aklima gelmisdi ama oda sayilirmi sayilmazmi bilmiyorumunglücklich zwinkern
Gönderen: 08.02.2008 - 16:08
VE BİR BAŞÖRTÜSÜ GÜNLÜĞÜ!..
Moderator
1910 Mesaj -
11 Eylül 2000

İşte başörtüsü zulmünün perdesi açaıldı bugün. Bakalım kaç perdelik bir oyun bu.. ve bakalım bizler bu oyunun başrol oyuncuları neler yapacağız... ve hepimiz göreceğiz OYUNUN YAZARI KİM

herşey inönü dönemini andırıyor,zulüm kokuyor hertaraf. "rabbim bu merhametsiz kalplere bir zerre rahmetinden serp, ne olur yanlız bırakma bizleri"

Başımı açmayacağım, başımdaki başörtüsümü mani olacak eğitimime ne saçma,ne ufak bir konu.

zaman sürecinden geçen her mekanda yaşanan bu davayı savunma şerefini Rabbim bize, bana da nasip etti, şükür...

şuan da bir savaştayım...

Gönderen: 09.02.2008 - 12:39
Moderator
1910 Mesaj -
13 Eylül 2000

tarihi yazarken ellerim titriyor ve bocalıyorum, nasıl ikibin. nasıl olur diye. bizi bağnazlıkla suçlayan o yenilikçi ve ileri zekalı insanların buları bu tarihti o muazzam beyinleri ile nasıl düşündüğünün sorusunu soruyorum devamlı...

bizlere gerici diyorlar, yapmayın ALLAH aşkına dünya sizleri izliyor, hangi hareketinizde çağdaşlık kırıntılarını taşıyorsunuz?islam yobazlık dini diyorsunuz, onun için insanlara hür demokratik bir yaşam sunuyorsunuz değil mi? sizin inançlarınızdaki hürlük bedenen çıplaklıktan ileri gitmiyor.ama ben dinimle ve başörtümle hürüm.sizin hürriyet çizginizi sınırlı beyin kapasiteli moda patronları belirlerken, benim hürriyetimi ALLAH belirliyor.şimdi tekrar düşünün acaba kim hür kim daha ileri görüşlü kim daha yobaz ve kısıtlı...?

farkında değildik başımızda ne büyük bir cevher taşıdığımızın. okula gelen polisler bizim başımızı zorla açmak üzere üzerimize çullandıklandığı anda, işte tam o anda anladık başımızdaki cevheri.

hayllerim vardı, ülkeme insanlığa en önemlisi islama faydalı olmak için çabalayacak ve okuyacaktım. ama bunları yine yapacağım, siz istesenizde istemesenizde.

şuan derslere girerken iki seçenek sunuyorlar, ya başını açıp derse girecfeksin yada dışarııı...ama ben derslere girmek istiyorum hemde başörtülü olarak...

rabbim beni ikileme düşürme, bu vebali kaldıramam. ayaklarımı sabir kıl...

Gönderen: 09.02.2008 - 12:40
Moderator
1910 Mesaj -
14 Eylül 2000

zulüm aynı. okuldaki kızlar bacılar perişan.hissizleştik birden.ne olmuştu ne yapmıştık. ne tarifsiz bir duygu bu, bir sabah uyandığında tüm geleceğini yıkıntılar altında bulmanın acısını nasıl anlatabilirki insan. daha dün 2 otobüz çevik kuvvet ve robokop polisleri ağarladık ve bundan sonrada saırım hep böyle olacak.sanki teror,stler saklanıyor içerde. nasılda ağrına gidiyor insanın. nasılda eziliyor içi...neydik bi??
kimdik
bana ALLAHın ayetlerini anlatan hocalarım beni dersten atarken beni ne olarak görüyorlardı acaba.
onların gözleri ile görmek isteridm kendimi.
neydi iman, hayır ve şerrin ALLAHtan geldiğine inanmak nasıl oluyordu. bizler nezaman aklımızı başımıza alacağız. eylemlerimizi ve joplanarak dayak yememizi televizyonda çekirdek çıtlayarak izleyenlerin "tüh tüh" lerine mi ihtiyacımız varmı acaba bizim.

onların yada bilmesi gerekenlerin şunu bilmesi lazım ki, BU BAŞ BU GÖVDEDEN ÇIKMADIKÇA, BU BAŞÖRTÜSÜ DE BU BAŞTAN ÇIKMAYACAK!!!

yine herzaman olduğu gibi dersten atıldım bu günde.
bu satırları yazarken gözlerimden inen gözyaşlarıma şahit oluyor her harf. ama çaresizlikten değil acıdan ağlıyorum. kendi ülkemde bunları yaşadığıma ağlıyorum. tekbir neden yüzünden bunları reva görmelerine ağlıyorum.

ama İSLAM ELBET GALİP OLACAKTIR!!!

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Güverc!n tarafından, 09.02.2008 - 12:49 tarihinde.
Gönderen: 09.02.2008 - 12:41
:)
117 Mesaj -
ewet arkadasım yeni nesiller çocuklar deyorlar sonra bugünün küçükleri yarının büyükleri diyorlar bir sürü başörtülülere haksızlık ediyorlar.Hem açıklar rahatta kapalılara zulüm mü?unglücklich unglücklich
Gönderen: 09.02.2008 - 13:02
Bu Mesaji Bildir   sevgi kuşu üyenin diger mesajlarini ara sevgi kuşu üyenin Profiline bak sevgi kuşu üyeye özel mesaj gönder sevgi kuşu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
3648 Mesaj -
Arkadaslar Belcikada basortu serbest.
ama carsaff yasak cunku eskilerde biri carsaf takarak hirsizlik yapmis.ama yinede lisede ve universitede basortusu serbest...ima sukur
Gönderen: 09.02.2008 - 14:18
:(((
117 Mesaj -
Ne yazık arkadaşlar ne yazık...Haberiniz var mı acaba diğer milletler bize gülüyorlar...bu ülkeyi Atatürk kurtarmış.Laikliği kurmuş ama laiklik başörtüsü değildir ki...savaşlarda ninelerimiz savaşan askerlerimizi yedirmiş içirmiş.O ninelerimiz başörtülü değilmidir!!!!unglücklich unglücklich
Gönderen: 10.02.2008 - 15:40
Peygamberin Gülleri su an offline Peygamberin Gülleri  
RE:
153 Mesaj -
Peygamberin Gülleri üyenin alternatif Ego
Alıntı
Orijınalı E-N-N-U-R

hayran kald&yacute;mmm her zman bu konuda hakl&yacute;y&yacute;z

Gönderen: 11.02.2008 - 23:13
Bu Mesaji Bildir   Peygamberin Gülleri üyenin diger mesajlarini ara Peygamberin Gülleri üyenin Profiline bak Peygamberin Gülleri üyeye özel mesaj gönder Peygamberin Gülleri üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KatRe! su an offline KatRe!  
73 Mesaj -
KatRe! üyenin alternatif Ego
sadece tek birşey söyleceğim ::
Bu sözü İstiklal marşımızı yazan Mehmet Akif Ersoy söylemiş;

''Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne acırım tükrüğe tükürsem billahi yüzüne''

Gönderen: 20.02.2008 - 16:41
Bu Mesaji Bildir   KatRe! üyenin diger mesajlarini ara KatRe! üyenin Profiline bak KatRe! üyeye özel mesaj gönder KatRe! üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
esma38 su an offline esma38  
Bede 6 aydir kapaliyim
223 Mesaj -
esma38 üyenin alternatif Ego
Selam arkadaslar
bende 6 aydir kapaliyim derslerede basörtülü giriyorum.

Okulda beni büyük adamlar görünce bana hep gülmüslerdi ve kötü kelimeler demislerdi bende icimden hep
"Öbürdünyada da ben size gülerim"
demistim ve susmustum ve halende susuyorum.
Ve bana benim Alman arkadaslarim "Önceki Esma nasilsa simdiki esma da öyledir" demislerdi.Ve mesela Ramazan ayinda benim arkadaslarim hep arkalarini dönerek yemeklerini yiyorlardi benim canim cekmesin diye.Yani insan arkadaslarini nasil yetisdirirse (islam i anlatirsa)onlarda öyle alisir.
Gönderen: 28.02.2008 - 16:38
Bu Mesaji Bildir   esma38 üyenin diger mesajlarini ara esma38 üyenin Profiline bak esma38 üyeye özel mesaj gönder esma38 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
361 Mesaj -
tabiilachend lachend
Gönderen: 29.02.2008 - 15:42
RE: RE:
1075 Mesaj -
Alıntı
Orijınalı ==>MiYaSe<==

Alıntı
Orij&yacute;nal&yacute; azra

raz&yacute; olsun Güvercin.Biz bile bu ya&thorn;ta ba&thorn;örtüsü ma&eth;duruyuz.Annelerimiz ablalar&yacute;m&yacute;z sava&thorn;&yacute;rken biz de onlara destek ç&yacute;k&yacute;yoruz. in&thorn;. bu yolda bizim zafer kazanmam&yacute;za yard&yacute;mc&yacute; olur.En az&yacute;ndan herkes bu yolda &thorn;ehid olsun.'&yacute;m neler geliyor ba&thorn;&yacute;m&yacute;za.Laik bir ülkede ya&thorn;&yacute;yor olmam&yacute;za inanm&yacute;yorum.Hani erkek-kad&yacute;n e&thorn;itti.Ya erkek-kad&yacute;n e&thorn;it oluncaya kadar ba&thorn;örtülü olanlarla-olmayanlar e&thorn;it olsun.'&yacute;m ne olur bizi bu cehhenneme dönmü&thorn;, her yan&yacute;nda ba&thorn;örtüsü sava&thorn;&yacute; yap&yacute;lan vatandan &thorn;ehid olarak ayr&yacute;lmam&yacute;z&yacute; nasip eyle...

CANIM BİZİM ESKİ ÖĞRETMENİMİZDE SADECE DERSTE SACLARI AÇIK GİRİORDU DAHA SONRA TEKRAR SACINI KAPATIORDU....
Gönderen: 06.12.2008 - 14:28
Bu Mesaji Bildir   cankýz üyenin diger mesajlarini ara cankýz üyenin Profiline bak cankýz üyeye özel mesaj gönder cankýz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rabiax su an offline rabiax  
1886 Mesaj -
rabiax üyenin alternatif Ego
paylaşımın için teşekkürler unglücklich
glücklich
ama ben şuanda bu konuda çok rahatım bu sene imam hatip lisesine başladım başörtüyle derslere girebiliyorumzwinkern
Gönderen: 30.01.2009 - 19:02
Bu Mesaji Bildir   rabiax üyenin diger mesajlarini ara rabiax üyenin Profiline bak rabiax üyeye özel mesaj gönder rabiax üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1075 Mesaj -
en güzeli csnım glücklich
Gönderen: 10.02.2009 - 18:11
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfalar (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 485 Misafir online. En son üyemiz: yaz gülü
881 üye ile 20.10.2023 - 08:27 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
zeynepmedine (29), ulucýnar (28), Anka (37), maschinengewer (28), pincir24 (19)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0
Copyright © 2002-2004 ((( RAVDA.net )))  *  E-Posta: info@ravda.net   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
© 2002-2004 by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.73604 saniyede açıldı